آزمایش زگیل تناسلی

آزمایش زگیل تناسلی به منظور بررسی وجود زگیل تناسلی که یک نوع عفونت به نام HPV می باشد، انجام می شود و این عفونت باعث رشد زگیل هایی روی پوست می شود. زگیل تناسلی از فردی به فرد دیگر قابل انتقال می باشد و این اتفاق هم در مردان و هم بانوان رخ می دهد. بیش از 100 نوع ویروس HPV وجود دارند که باعث ایجاد زگیل می شوند و برخی از این عفونت ها می توانند باعث بروز سرطان شوند و اکثر این سرطان ها در رحم بانوان رخ می دهد و حتی ممکن است خود فرد از این اتفاق بی خبر باشد. بهترین راه تشخیص انجام آزمایش زگیل تناسلی می باشد که می توانید این آزمایش را به کمک پالسی نو انجام دهید.

هزینه آزمایش HPV در منزل: 700 هزار تومان

هزینه آزمایش پاپ اسمیر در منزل: 150 هزار تومان

هزینه آزمایش HPV و پاپ اسمیر در منزل 815 هزار تومان

با انجام این آزمایش ها و تشخیص به موقع می توان از بروز بسیاری از بیماری ها مانند سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد. بیشتری عفونتی که در بین ویروس های HPV می باشد، زگیل تناسلی است و بیشتر این اتفاق در بانوان رخ می دهد. این زگیل ها بر روی اندام های تناسلی ظاهر می شود که حتی با چشم هم قابل مشاهده می باشد. زگیل تناسلی از طریق بریدگی حتی در اندازه کوچک ممکن است وارد پوست شما شود و در صورت تماس پوستی با دیگران، ممکن است به آن ها انتقال پیدا کند.

درمان زگیل تناسلی

آزمایش زگیل تناسلی در منزل

اگر قصد انجام آزمایش زگیل تناسلی را دارید، می توانید این کار را در منزل شخصی خود به کمک مجموعه پالسی نو انجام دهید. پالسی نو خدمات پزشکی مانند آزمایش زگیل تناسلی را توسط متخصصان باتجربه در این زمینه در منزل شما انجام می دهد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به آزمایشگاه ها نمی باشد. پس از انجام آزمایش شما می توانید به صورت آنلاین از نتیجه آزمایش خود اطلاع کسب کنید.

جهت انجام آزمایش زگیل تناسلی در منزل می توانید وارد سامانه پالسی نو شده و درخواست خود را ثبت کنید.

علائم زگیل تناسلی

شاید برخی ها زگیل تناسلی داشته باشند ولی از آن آگاهی نداشته باشند و در برخی موارد هم با چشم قابل تشخیص نمی باشد. در مواردی که به راحتی قابل تشخیص می باشد، علائمی مانند برآمدگی ها، زائده های گوشتی یا تغییرات پوستی روی ناحیه تناسلی یا داخل ناحیه تناسلی و مقعد دیده می شود. زگیل های تناسلی دردی ندارند ولی ممکن است باعث خارش شوند یا التهاب داشته باشند.

علائم زگیل تناسلی در مردان بر روی آلت تناسلی و کیسه بیضه نمایان می شود و در برخی موارد در اطراف مقعد نیز ممکن است رخ دهد. در صورت مشاهده هر گونه زائده غیر طبیعی باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید و یا در منزل آمازش زگیل تناسلی را انجام دهید.

علائم زگیل تناسلی در بانوان ممکن است در واژن و دهانه واژن و نزدیکی مقعد رخ دهد و زگیل تناسلی در بانوان شایع تر می باشد و اگر داخل دهانه رحم رخ دهد، در صورت عدم درمان می توان باعث بروز سرطان دهنه رحم شود. پیشنهاد می شود حداقل سالی یک بار این آزمایش را انجام دهید و حتی می توان از بروز آن پیشگیری کرد.

نکات مهم در مورد زگیل تناسلی

اگر تا کنون آزمایش HPV را انجام نداده اید، پیشنهاد می کنیم که حتما این کار را انجام دهید. در ادامه مهمترین افرادی که باید آزمایش زگیل تناسلی را انجام دهند نام می بریم.

  • بانوانی که قصد باردار شدن دارند، باید حتما قبل از بارداری تست پاپ اسمیر و آزمایش HPV را انجام دهند.
  • افرادی که رابطه جنسی محافظت نشده داشته اند در معرض خطر ابتلا به عفونت زگیل تناسلی قرار دارند.
  • کسانی که چند شریک جنسی دارند درصد ابتلا به زگیل تناسلی در آن ها بسیار زیاد می باشد.
  • اگر علائمی در خود یا شریک جنسیتان مبنی بر زگیل تناسلی مشاهده کردید، سریعا آزمایش زگیل تناسلی را انجام دهید و به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید و تا زمان درمان آن، از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمایش زگیل تناسلی می توانید از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید و جهت ثبت درخواست برای آزمایش زگیل تناسلی می توانید به سامانه یا اپلیکیشن پالسی نو مراجعه نمایید.

ویزیت پزشک از بیماران در منزل