تست کرونا آنلاین

تست کرونا آنلاین چیست و چگونه انجام می شود؟ از کجا بفهمیم که به ویروس کرونا مبتلا شده ایم؟ چه زمانی لازم است تا برای تست کرونا اقدام کنیم؟ علائم ویروس کرونا چیست؟ روش های تشخیص کرونا چیست؟

این ها پر تکرارترین سوالات کاربران می باشد که ما قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم. برای تشخیص قطعی ویروس کرونا باید آزمایش کرونا بر روی فرد انجام شود اما با پرسش و پاسخ به چند سوال می توان تا حدودی از مبتلا شدن یا نشدن به این ویروس اطمینان پیدا کرد. ویروس کرونا یک ویروس عفونی می باشد که می تواند ریه های فرد مبتلا را درگیر کند و نفس کشیدن برای بیمار کمی سخت شود. همان طور که می دانید ویروس کرونا زمانی که وارد بدن می شود از همان ابتدا علائمی از خود نشان نمی دهد و ممکن است چند روز بعد علائمی مانند تنگی نفس، سرفه، تب، سردرد و … داشته باشد.

اگرچه ویروس کرونا در روزهای اول علائمی از خود نشان نمی دهد ولی می تواند از فرد مبتلا به یک فرد سالم انتقال پیدا کند و به همین صورت افراد بسیاری درگیر این ویروس می شوند. بهترین راه محافظت از خود و دیگران استفاده از ماسک می باشد که به میزان قابل توجهی از انتقال ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر جلوگیری می کند. حالا در ادامه مواردی را شرح می دهیم که با یک آزمایش ساده توسط خود فرد می توان تا حدودی از مبتلا شدن یا نشدن به این ویروس اطمینان حاصل کرد.

سوالات مربوط به تست کرونا آنلاین

  • به تازگی دچار تب شده اید؟

تب کردن افراد به صورت ناگهانی یکی از علائم مبتلا شدن به ویروس کرونا می باشد و فرد باید هر چه زودتر مراحل درمانی خود را آغاز کند و البته توجه داشته باشید که برای جواب قطعی و میزان درگیری ویروس در بدن فرد باید حتما برای تست کرونا اقدام نماید.

  • آیا دچار لزر شده اید؟

لرز ممکن است به همراه تب به سراغ فرد بیاید و این علائم بیشتر شبیه به ویروس آنفلونزا می باشد ولی یکی از علائم شایع ویروس کرونا همین تب و لرز می باشد و هر فردی که این موارد را در خود احساس کرد، باید سریعا از دیگران فاصله گرفته و به یک پزشک متخصص مراجعه نماید و با انجام آزمایش نتیجه قطعی آن مشخص می شود.

  • آیا سرفه های خشک دارید؟

سرفه هم یکی از علائم ویروس کرونا می باشد و همچنین فردی که به ویروس کرونا مبتلا باشد، با سرفه کردن می تواند میزان قابل توجهی از ویروس را داخل هوا پخش کند و اگر فردی در نزدیکی آن جا وجود داشته باشد قطعا به این ویروس مبتلا خواهد شد و بهترین روش پیشگیری استفاده از ماسک برای هر دو طرف می باشد.

  • آیا گلودرد دارید؟

خشک شدن مکرر گلو و ایجاد گلودرد از علائم شایع ویروس کرونا می باشد و یکی از علائم اولیه مبتلا شدن به ویروس کرونا همین گلودرد می باشد. ویروس کرونا ابتدا با تجمع در حلق باعث ایجاد اختلال می شود و پس از می تواند وارد ریه ها و دیگر اعضای بدن شود و باید حتما به یک پزشک مراجعه کرد.

  • آیا دچار خستگی و کوفتگی بدن شده اید؟

کوفتگی و بدن درد یکی از علائم ویروس کرونا می باشد و با این که این علائم با ویروس آنفلونزا مشابه است، باید آن را جدی گرفت. بسیاری از مردم کوفتگی و بدن درد را علائم خستگی می دانند و باور دارند که با چند روز استراحت حالشان بهتر می شود ولی این طور نیست و اگر به ویروس کرونا مبتلا شده باشید می توانید سلامت دیگران را هم به خطر بیاندازید. بهترین راه تشخیص انجام تست کرونا می باشد.

  • کاهش حس بویایی و چشایی

دانشمندان با مطالعات گسترده و آزمایشات مختلف بر روی چندین بیمار کرونا متوجه شدند که برخی از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، اختلالاتی در حس بویایی و چشایی آن ها به وجود می آید. اگر شما هم دچار از دست دادن حس بویایی و چشایی شده اید، احتمالا به ویروس کرونا مبتلا شده اید و لازم است بدانید که این علائم موقتی هستند و پس از درمان بیماری به مرور زمان بهبود پیدا می کنند.

علائم دیگری هم مانند سردرد، سرگیجه، اسهال و استفراغ، مشکلات گوارشی و … در بین علائم ویروس کرونا وجود دارد ولی به صورت قطع نمی توان گفت علائم مطمدنی باشند و فقط با انجام تست کرونا می توان متوجه این بیماری شد.

تست کرونا آنلاین

تست کرونا آنلاین با پالسی نو

با انجام تست کرونا آنلاین می توانید تا حدودی خود را مورد ارزیابی قرار دهید ولی اگر هر کدام از علائم فوق را در خود احساس کردید، سریعا برای انجام تست کرونا اقدام نمایید. شما می توانید برای انجام این کار از خدمات تست کرونا در منزل با پالسی نو استفاده نمایید و کارشناسان ما این تست را در کمترین زمان انجام می دهند و در عرض چند ساعت نتیجه آن به شما ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید و جهت ثبت درخواست برای تست کرونا در منزل می توانید به اپلیکیشن پالسی نو مراجعه نمایید.

فروشگاه لوازم پزشکی