خرید آنلاین ماسک سه لایه

در اواخر سال 2019 میلادی بود که ویروسی در شهر ووهان چین شیوع یافت و پس از آن به تمام دنیا سرایت یافت! همانطور که می دانید یکی از مهمترین عوامل قطع زنجیره ویروس کرونا استفاده از ماسک مناسب است. توصیه اکید دانشمندان و پزشکان جهت عدم ابتلا به ویروس کرونا یا کووید-19 استفاده مداوم از ماسک لایه هنگامی که در مکان های شلوغ قرار دارید، می باشد.

با توجه به همین توصیه دانشمندان و پزشکان، استفاده ماسک در همه دنیا فراگیر شده است. در کشور ما ایران نیز اکنون بیشتر مردم درهنگام خروج از خانه ماسک بردهان خود دارند. اما خب فراگیر شدن ماسک معایبی را نیز دربر دارد. کمبود ماسک از این دست معایب است، حتی در دوره ای از سال ماسک به سختی و قیمت های بالا یافت می شد؛ دربرخی مواقع نیز با تعداد محدود به فروش می رسید.

اکنون وضعیت بهتر شده و بیشتر داروخانه های سطح شهر ماسک را موجودی انبار خود به حساب می آورند. البته که ممکن است دربعضی مناطق حتی در تهران ماسک پیدا نشود. اما جای نگرانی نیست، داروخانه آنلاین پالسی نو به صورت آنلاین ماسک سه لایه و با کیفیت را بفروش می رساند و اگر شما در پیدا کردن ماسک خوب و با کیفیت دچار مشکل شده اید پیشنهاد می کنیم سری به داروخانه آنلاین پالسی نو بزنید.

برای دسترسی به داروخانه آنلاین پالسی نو و خرید دارو آنلاین ویا محصولات بهداشتی می توانید به اپلیکیشن ویا وب سایت پالسی نو مراجعه نمایید. برای دانلود اپلیکیشن پالسی نو برروی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود اپلیکیشن پالسی نو

چه نوع ماسک هایی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا مناسب هستند؟

  • ماسک‌های فیلتردار

ماسک ‌های تنفسی فیلتردار از الیاف در هم تنیده ‌ای ساخته شده ‌اند تا در فیلتر کردن عوامل بیماری ‌زا در هوا بسیار مؤثر باشند. البته این ماسک ‌ها باید مطابق با استاندارد های دقیق بهداشتی استفاده شوند. محققان قطر ویروس کرونا را حدود ۱۲۵ نانومتر تخمین زده‌ اند. با توجه به این نکته، باید بدانید که: ماسک ‌های تنفسی N۹۵ در صورتی که معتبر باشند، می‌ توانند ۹۵ درصد از ذرات معلق در هوا با قطر ۱۰۰ تا ۳۰۰ نانومتر را فیلتر کنند. ماسک‌ های تنفسی N۹۹ توانایی فیلتر ۹۹ درصد از این ذرات را دارد و ماسک ‌های تنفسی N۱۰۰ می ‌تواند مانع از ورود ۹۹.۷ درصد از ذرات معلق در هوا شوند.

برخی از انواع این ماسک‌ های تنفسی دارای دریچه‌ هایی هستند که باعث می ‌شوند هوای بازدم از ماسک خارج شود و تنفس برای کاربر راحت ‌تر باشد. اما این ویژگی یک نکته منفی با خود دارد و آن این است که در صورتی که فردی بیمار از این ماسک استفاده کند، در صورت نزدیک شدن به دیگر افراد، احتمال انتقال ذرات ویروسی که از طریق این دریچه ‌ها بازدم می‌ شوند را به افراد بالا می ‌برد. به همین دلیل است که توصیه شده افرادی که درگیر ویروس کرونا هستند، از این نوع ماسک استفاده نکنند.

  • ماسک‌های جراحی

انواع مختلفی از ماسک ‌های جراحی در بازار وجود دارد. به طور معمول، این ماسک‌ های یکبار مصرف به شکل مستطیل برش داده می ‌شوند و نوار های چین خورده ‌ای برای پوشاندن بینی، دهان و فک در آنها تعبیه شده‌ است. الیاف این ماسک‌ ها را نوعی پارچه مصنوعی قابل تنفس تشکیل داده است.

برخلاف ماسک ‌ها تنفسی فیلتردار، ماسک‌ های صورت جراحی استاندارهای سختگیرانه ‌ای برای قرار گرفتن بر روی صورت و نحوه استفاده ندارند. این ماسک ‌ها لازم نیست که بر روی بخش ‌های پوشانده شده صورت شما،  مهر و موم هوایی تشکیل دهند. در خصوص این موضوع که ماسک ‌های جراحی چه میزان از ذرات معلق در هوا را فیلتر می‌ کنند، آمار های متفاوت وجود دارد. گزارش‌ها از امکان فیلتر شدن ۱۰ تا ۹۰ درصدی ذرات توسط این ماسک ‌ها می‌گویند. اما علیرغم تفاوت در ظرفیت و فیلتراسیون ماسک ‌های فیلتردار و جراحی، یک کارآزمایی تصادفی نشان داده است که ماسک جراحی و N۹۵ خطر ابتلای شرکت‌کنندگان به بیماری‌ های مختلف تنفسی را به روش ‌های مشابه کاهش می ‌دهد. بر اساس این تحقیقات، استفاده صحیح و مداوم از ماسک، نقش محوری ‌تری نسبت به نوع ماسک، در کنترل انتقال ذرات به شرکت‌کنندگان در مطالعه داشته است. لازم است بدانید مطالعات دیگر در این زمینه نیز، این یافته‌ ها را تأیید کرده است.

  • ماسک پارچه‌ای

ماسک ‌های پارچه‌ای دست ‌ساز در محافظت از افراد کمتر موفق هستند چون اغلب آن ها شکاف‌ هایی در نزدیکی بینی، گونه‌ ها و فک دارند که باعث استنشاق قطرات ریز می‌ شوند. همچنین، خود پارچه معمولا به خاطر منافذی که دارد، در مهار ذرات ریز چندان موفق نیست. اگرچه ماسک ‌های پارچه‌ ای نسبت به همتایان خود در سطح پزشکی اثربخشی کمتری دارند، اما نتایج تجربی نشان می ‌دهد که در صورت درست ساخته‌ شدن و استفاده صحیح از ماسک ‌های دست‌ساز، پوشیدن آن ها به مراتب بهتر از حضور در محیط‌ های عمومی بدون ماسک است.

کرونا چه زمانی تمام می شود