کرونا چه زمانی تمام می شود

یکی از پر تکرارترین سوالاتی که در ذهن ما وجود دارد این است که کرونا چه زمانی تمام می شود و تا چه زمانی باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم؟ پاسخ این سوال در دوره های مختلف متفاوت بوده است و در اوایل شیوع ویروس کرونا همه فکر می کردند که با گرم شدن هوا ویروس کرونا عملکرد ضعیف تری از خود نشان می دهد و از بین می رود اما با مطالعات بیشتر متوجه شدیم که آب و هوا هیچ تاثیری در ضعف یا قدرت ویروس کرونا ندارد.

هنوز با وجود این که واکسن کرونا توسط چندین کشور از جمله ایران تولید شده است، نمی توان گفت که کرونا چه زمانی تمام می شود و ممکن است مدت ها آثار آن همراه ما باقی بماند. ویروس کرونا از ابتدای شیوع تاکنون جهش های زیادی داشته است و در هر جهش ساختار جدیدی به آن افزوده می شود و باعث تغییر در نوع ابتلا و بیماری های آن می شود. در جدیدترین نتایج، یک ویروس دیگر به نام کرونا انگلیسی در جهان در حال شیوع می باشد و برای اولین بار در کشور انگلیس مشاهده شده است.

گفته می شود که این ویروس خطرناک تر از کرونای چینی می باشد و قدرت سرایت بیشتری هم دارد و باید دید واکسن های ساخته شده می تواند جلوی این ویروس را بگیرد. در حال حاضر واکسناسیون کرونا در چندین کشور آغاز شده است و تعداد خیلی کمی از مردم جهان به واکسن دسترسی دارند و زمان زیادی طول خواهد کشید تا میزان قابل توجهی از مردم به واکسن دسترسی پیدا کنند.

درخواست تست کرونا در منزل با پالسی نو

واکسن کرونا ساخت ایران

پس از مدت ها تلاش و کوشش دانشمندان ایرانی، ایران موفق به ساخت واکسن کرونا شده است و در حال حاضر در مرحله آزمایش انسانی قرار دارد. واکسن کرونای ایرانی پس از موفقیت در فاز انسانی، مجوز تولید انبوه را دریافت می کند و اگر واکسن کرونای ایرانی در برابر ویروس کرونا مقاوم باشد، خیلی سریع تر می توان مردم را واکسینه کرد و خرید واکسن کرونا از دیگر کشورها ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

در حال حاضر، آزمایشات انسانی افرادی که واکسن کرونا را دریافت کرده اند نتایج امیدوار کننده ای نشان داده است و با ادامه روند موفقیت، واکسن کرونا بر روی افراد بیشتری تزریق خواهد شد. حتی با وجود واکسن کرونا ایرانی، ماه ها زمان می برد تا اکثر مردم واکسینه شوند و تا آن زمان نمی توان گفت که کرونا چه زمانی تمام می شود و باید منتظر اخبار جدید باشیم.

کرونا چه زمانی تمام می شود

نکات مهم برای مبتلا نشدن به کرونا

در حال حاضر که نمی دانیم کرونا چه زمانی تمام می شود باید همچنان در برابر این ویروس پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم. در چند روز اخیر خوشبتانه آمار تعداد مبتلایان و درگذشتگان رو به کاهش بوده است ولی این معنی پایان کار ویروس کرونا نمی باشد و کوچک ترین سهل انگاری می تواند موج جدیدی از ویروس کرونا را به وجود آورد و ممکن است چندین برابر موج قبلی تلفات داشته باشد.

استفاده از ماسک، دستکش، ضد عفونی کننده دست، فاصله گذاری اجتماعی، دوری از شلوغی، نرفتن به مسافرت، نرفتن به مهمانی و مراسمات و … باعث شده تا انتقال ویروس کرونا از یک فرد ناقل به یک فرد سالم به حداقل برسد و تا زمانی که یک نقطه امن ایجاد نشده است باید این پروتکل ها را به طور کامل رعایت کرد.

همچنین بالا بردن سیستم ایمنی بدن می تواند در برابر ویروس کرونا موثر باشد و برای این کار می توان از مواد غذایی پروتئین و ویتامین دار، غذاهای گرم و میوه و همچنین عدم مصرف غذاهای مضر مانند غذاهای چرب و سرد، فست فود، نوشابه های گازدار و … از بدن در برابر ویروس کرونا به میزان قابل توجهی حفاظت می کند.

تست کرونا در منزل با پالسی نو

شرکت پالسی نو از زمان شیوع ویروس کرونا تا زمان از بین رفتن آن در کنار شما عزیزان می باشد و هر گونه خدمات در زمینه تست کرونا در منزل را می توانید با شرکت پالسی نو انجام دهید. جهت انجام تست کرونا در منزل می توانید به اپلیکیشن پالسی نو مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید و این کار در کمترین زمان و مناسب ترین هزینه برای شما انجام می شود.